Európát ünnepelték a Munkácsyban
- 2026. május 14. 14:00
- Szerző: Sudár Dorottya
- eu in school
A délelőtt folyamán több program is színesítette a munkácsys diákok napját, amely során az Európai Uniót ünnepelték.
A Europe Direct Somogy felkérésére Balogh-Zarka Patrícia a KHG képviseletében a 8. és 9. osztályos tanulóknak tartott interaktív fenntarthatósági foglalkozást, ahol gyakorlatias tippeket és praktikákat kaptak a hétköznapi hulladékkezelésre az EU-s irányelvek mentén. A program során érdekes uniós megoldásokat is hallhattak a fenntartható életmód népszerűsítésére. A bátrabbak egy konyhai hulladékválogatós játékban is részt vehettek, amit apró jutalmakkal is díjazott az előadó.
Az Európa Pont színeiben Berezvai Ágnes mutatta be a 10. és 11. évfolyamos diákoknak az Európai Uniót, valamint a tagság nyújtotta előnyöket, többek között a tagállamok közti egyszerű utazási lehetőségeket, a külföldi tanulást és munkavállalást, valamint az önkéntességet.
Az intézmény egyik oktatója, Fülöpné Király Tünde angoltanár egy sokszínű és informatív Európa-kvízzel várta a 9. és 11. osztályos tanulókat, amely során a lelkesedést és a helyes válaszokat is értékelték: több toll, ceruza, kulacs és póló is gazdára talált.
A Europe Direct Somogy munkatársaként Sudár Dorottya az EU tagállamainak megismerése céljából interaktív tanórát tartott a 9., 10. és 11. évfolyamoknak, ahol Activity-jelleggel, 5-6 fős csoportokban a tanulók érdekességeket gyűjtöttek négy fő témában: kultúra, történelem, gasztronómia, híres személy/találmány. Ezek után a diákok bemutatták egymásnak az országaikat, amit a többieknek ki kellett találnia. Természetesen a jókedv sem maradt el, minden csapat megpróbált az általa feldolgozott ország nyelvén beszélni, több-kevesebb sikerrel.
![]() | ![]() | |
![]() |



